Muuseumid

Eesti Rahva Muuseum
Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi.  Muuseumihoone näituseala oma enam kui 6000 ruutmeetrit. Peale näituste osa on majas kino- ja konverentsisaal, black box teater, kohvik, restoran ja muuseumipood.
ERM on avatud teisipäeval, neljapäevast pühapäevani  kell 10–18 ja kolmapäeval kell 10–20
Asukoht: Muuseumi tee 2

KGB Kongid
KGB kongide muuseum asub hoones, kus 1940.-1950.aastatel asus KGB Lõuna-Eesti keskus. Väljapanekul saab tutvuda nii konkreetse asutuse igapäevatööga kui ka kommunismikuritegude kohta üldisemalt. Huvilistel on võimalik sisse astuda ka päris kongidesse, kus poliitvange hoiti.
KGB kongide muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kell 11-17
Asukoht: Riia 15b

Tartu Kunstimuuseum
Tartu Kunstimuuseumi erilisusest annab märku juba tema omapärane viltune maja. Kunstinautlejaid ootab nii püsinäitus kui ka väiksemad väljapanekud nii Eesti kunsti klassikutelt kui ka kunstitudengitelt.
Tartu Kunstimuuseum on avatud kolmapäeval, reedest laupäevani 11-18 ning neljapäeval 11-21
Asukoht: Raekoja plats 18

Tartu Mänguasjamuuseum
Mänguasjamuuseumis rändab külastaja läbi ajaloo nukkude ja mänguasjade abiga. Pere kõige pisemate jaoks on muuseumis ka mängutuba. Tartu Mänguasjamuuseumis toimuvad ka erinevad üritused ja õpitoad mänguasjade meisterdamiseks.
Tartu Mänguasjamuuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani 11-18
Asukoht: Lutsu 8

Tartu Ülikooli Botaanikaaed
Botaanikaaed on eriliselt kaunis kevadel ja suvel, mil kõik lilled on õites. Talvehooajal saab põnevaid taimi uudistada kasvuhoonetes. Ilusa ilmaga on botaanikaaias kaunis piknikku korraldada.
Botaanikaaed on avatud iga päev 7-19 (suvel 7-21), kasvuhooned 10-17
Asukoht: Lai 38

A.Le Coqi Õllemuuseum
Saa osa õlle ajaloost, valmistamisviisidest ning kultuurist. A.Le Coqi Õllemuuseumist leiab ligi 2000 eksponaati, mis jutustavad õlle loo muinas-Egiptuse õllekultuurist tänaseni.
Giidiga ekskursioon toimub neljapäeviti kell 14:00 ning laupäeviti 10:00, 12:00, 14:00
Asukoht: A.LeCoqi õlletehas, sissepääs Laulupeo tn

Tartu Ülikooli Loodusloomuuseum
Loodusloomuuseumist leiab püsiekspositsioone nii elusa kui eluta looduse vallast. Huvilistel on võimalus tutvuda erinevate kivimite ja kivististega meilt ja mujalt, samuti väljapanekuga erinevatest loomadest.
TÜ Loodusloomuuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10-18
Asukoht: Vanemuise tn 46

Tartu Ülikooli Ajaloo muuseum
Toomemäel asuv TÜ ajaloomuuseum tutvustab teaduse ja ülikooli ajalugu 17.sajandist tänapäevani. Külastajatele on avatud püsiekspositsioon ja erinevad näitused. Kevadest sügiseni saab külastada toomkiriku torne, mille säilinud osa tippu on rajatud vaateplatvorm.
TÜ ajaloomuuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10-18
Asukoht: Lossi 25